بهینه سازی زیرساخت شبکه و IT

عیب یابی و رفع مشکلات شبکه کامپیوتری

ارائه طرح جامع بهینه سازی زیرساخت IT و سیستم های شبکه کامپیوتری

ادامه مطلب

ایمیل سرور اختصاصی

پست الکترونیک درون سازمانی

ارائه میل سرور به همراه راهکار ارتباطات یکپارچه مایکروسافت

ادامه مطلب

سامانه دورکاری

نرم افزار دورکاری و مجازی سازی برنامه

دسترسی راه دور به برنامه ها از طریق راهکار نرم افزاری دورکاری

ادامه مطلب

خدمات میزبانی سرویس

میزبانی سرویس و ارائه سرور مجازی و اختصاصی در ایران

اجاره سرور و فضای رک (کولوکیشن) در دیتاسنتر گروه و مشاوره راه اندازی هاستینگ اختصاصی

ادامه مطلب

فایروال شبکه

تامین امنیت زیرساخت شبکه

ارائه کامل ترین و امن ترین فایروال تحت شبکه دنیا با لایسنس رایگان مادام العمر

ادامه مطلب

مشاوره فناوری اطلاعات

خدمات مشاوره تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و انفورماتیک IT، تهیه طرح ارزیابی وضعیت فعلی شبکه و سرویس ارائه راهکار شبکه و مستند از وضعیت مطلوب

راهکارهای تخصصی شبکه

راهکارهای تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، بهینه سازی و ارتقاء زیرساخت شبکه، نگهداری و پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری و ارائه خدمات جامع

پشتیبانی و نگهداری شبکه

ارائه خدمات پشتیبانی شبکه، نگهداری زیرساخت و سرورهای کامپیوتری، ارتقاء سرویس ها و سخت افزارهای شبکه، بررسی رفع مشکلات کندی سرعت شبکه

آموزش مهندسی شبکه

در موسسه آموزش های تخصصی گروه با فراهم کردن فضای مجهز و امکانات مناسب، خدمات آموزش مهندسی شبکه کامپیوتر مطلوبی را ارائه می‌کنیم

اینترانت یک بستر ارتباط داخلی و Private است که راه اندازی آن در یک سازمان باعث می شود کار روزانه کارکنان آن شرکت یا سازمان کارآمدتر و سریعتر انجام شود. اکثر شرکت های ارائه  خدمات شبکه، از تجهیزات میکروتیک برای راه اندازی زیرساخت های شبکه استفاده می کنند. در این مطلب قصد داریم شما را با اینترانت، راه اندازی آن با میکروتیک و نحوه پیاده سازی آن در شبکه و زیرساخت آن آشنا کنیم که این پیاده سازی خود به تنهایی یک راه حل جذاب و مقرون به صرفه است.

اینترانت چیست؟

اگر بخواهیم خیلی راحت یک تعریف از اینترانت داشته باشیم می توان گفت که یک شبکه آنلاین خصوصی است که فقط برای کارکنان داخلی یا افراد خاص در یک سازمان راه اندازی می شود. یک شرکت شبکه به کمک راه اندازی اینترانت یک مخزن اصلی برای کلیه اطلاعات و ابزارهای کلیدی مورد نیاز کارمندان برای انجام کار ایجاد می کند. از سیستم های مدیریت اسناد و اشتراک گذاری پرونده ها گرفته تا فرآیندهای خودکار، صفحات خبری و وبلاگ ها، تقویم های شرکت ها و نرم فزار های مشترک، تمام ویژگی هایی هستند که توسط شبکه اینترانت در یک پلتفرم ارائه می شود.

مزایای استفاده از اینترانت چیست؟

1. اینترانت هایی که بهره وری از نیروی کار را ارائه می دهند ، می توانند به کاربر کمک کنند خیلی سریع اطلاعات را پیدا و مشاهده کنند. کاربر همچنین ممکن است با توجه به نقش ها و وظایف خود از برنامه ها استفاده کند. از طریق مرورگر وب کاربر می تواند از هرجایی یا هر زمان دیگری به کلیه محتویات هر وب سایت دسترسی پیدا کند.

2. اینترانت به شرکت های تجاری اجازه می دهد تا مطابق نیاز یا نیازهای خود ، اطلاعات را در اختیار کارمندان قرار دهند.

3. بهترین مزیت ارائه شده توسط اینترانت ارتباطات درون سازمان یا شرکت تجاری ، چشم انداز یا پرتره است. اینترانت ها برای گفتگو با طرح های برنامه ریزی شده ای که از طریق سازمان دسترسی بین المللی داشته باشد، مفید هستند.

4. مهمترین مزیت اینترانت، انتشار وب است که امکان ادامه دانش سنگین شرکت را فراهم می کند و با استفاده از فن آوری های وب و hypermedia به زحمت همه شرکت از طریق شرکت قابل دسترسی است. نمونه های آشنا از انتشار وب شامل آموزش ، فید خبری ، سیاست های شرکت ، اسناد و کتابچه راهنمای کارمندان است. به اینترانت دسترسی به استانداردهای عمومی اینترنت نظیر برنامه های CGI، فایل های فلش و پرونده های Acrobat دسترسی دارد. هر واحد می تواند نسخه آنلاین یک سند را به روز کند و اینترانت همیشه جدیدترین نسخه را برای کارمندان فراهم می کند.

5. یکی دیگر از مزیت های اینترانت صرفه جویی در وقت است زیرا نیازی به حفظ اسناد فیزیکی نیست.

معایب استفاده از اینترانت چیست؟

1. نقطه ضعف دیگر اینترانت مسئله امنیتی است. اینترانت همه چیز را در یک مکان جمع می کند که واقعاً خوب است اما اگر از قبل تنظیم نشده باشد، شما همه چیز را خراب خواهید کرد.

2. اینترانت دارای ویژگی های بسیار خوبی برای رفتارهای بهم پیوسته است اما دارای معایبی نیز هست. مدیریت نیاز به متوقف کردن کنترل اطلاعات خاص دارد.

3. هزینه اینترانت بسیار بالا است اما بعد از اجرا مزایای زیادی دارد.

اینترانت یک بستر ارتباط داخلی و Private است که راه اندازی آن در یک سازمان باعث می شود کار روزانه کارکنان آن شرکت یا سازمان کارآمدتر و سریعتر انجام شود. اکثر شرکت های ارائه  خدمات شبکه، از تجهیزات میکروتیک برای راه اندازی زیرساخت های شبکه استفاده می کنند. در این مطلب قصد داریم شما را با اینترانت، راه اندازی آن با میکروتیک و نحوه پیاده سازی آن در شبکه و زیرساخت آن آشنا کنیم که این پیاده سازی خود به تنهایی یک راه حل جذاب و مقرون به صرفه است.

راه اندازی اینترانت با میکروتیک (MicroTik)

میکروتیک به عنوان یکی از برترین شرکت های تولید کننده تجهیزات راه اندازی شبکه در جهان شناخته می شود. شرکت های ارائه دهنده خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار برند میکروتیک را به دلیل پوشش دهی خدمات با قیمتی مناسب در مقایسه با سایر شرکت ها برای شبکه سازی در اکثر سازمان ها، ارگان های دولتی و سازمان های خصوصی انتخاب می کند. پاسخگویی سریع به درخواست ها از ویژگی های اصلی شبکه سازی اینترانت است. این قابلیت با استفاده از خدمات و تجهیزات شرکت میکروتیک بیش از سایر شرکت ها امکان پذیر است. دیگر ویژگی هایی که استفاده از تجهیزات نصب و راه اندازی شبکه میکروتیک در اختیار سازمان ها قرار می دهند، به شرح زیر است:

  • پایداری شبکه با استفاده از قطعات میکروتیک
  • سرعت راه اندازی بالا
  • عملکرد اتوماتیک بدون نیاز به Login کردن سرویس
  • قابلیت Import کردن اطلاعات از یک روتر به روتر دیگر
  • سرعت بالای نصب و انجام تنظیمات
  • پشتیبانی از سیستم عامل مشترک در تمامی تجهیزات میکروتیک
  • امکان استفاده همزمان از اینترنت و اینترانت در میکروتیک

گروه مهندسی کهن شبکه پارسیان به سازمان ها و شرکت هایی که مجاب به پیاده سازی اینترانت با میکروتیک هستند پیشنهاد می کند که قبل از شبکه سازی اینترانت با میکروتیک، ظرفیت شرکت یا سازمان خود را بسنجند، به خاطر داشته باشید که راه اندازی یک اینترانت برای مشاغل متوسط ​​و بزرگ مزایای بیشتری ایجاد می کند ولی اگر تعداد کاربران شما به زحمت به ۱۰ نفر می رسد، شبکه سازی اینترانت تنها هدر دادن هزینه های شرکت یا سازمان است. پس باید با توجه به ابعاد سازمان و منابع موجود نسبت به پیاده سازی اینترانت تصمیم گیری کرد.

 

تماس با شرکت

 تهران، مطهری، میرعماد، کوچه دهم، پلاک 14 واحد 2 
تلفن تماس: 88173317 021
ارتباط زنده اینترنتی 24 ساعته از طریق تلگرام با کارشناسان پشتیبانی مهندسی شبکه پال نت کانال تلگرام PalnetGroup@
پشتیبانی شبکه و ارتباط برخط و آنلاین از طریق واتس اپ WhatsApp با شماره موبایل ارتباط با واتس اپ
WhatsApp
گفتگوی آنلاین از طریق واتس اپ با کارشناسان گروه برای ارسال  پیشنهادات و  مستندات و حتی ارتباط در مواقع ضروری

JoomShaper