بهینه سازی زیرساخت شبکه و IT

عیب یابی و رفع مشکلات شبکه کامپیوتری

ارائه طرح جامع بهینه سازی زیرساخت IT و سیستم های شبکه کامپیوتری

ادامه مطلب

ایمیل سرور اختصاصی

پست الکترونیک درون سازمانی

ارائه میل سرور به همراه راهکار ارتباطات یکپارچه مایکروسافت

ادامه مطلب

سامانه دورکاری

نرم افزار دورکاری و مجازی سازی برنامه

دسترسی راه دور به برنامه ها از طریق راهکار نرم افزاری دورکاری

ادامه مطلب

خدمات میزبانی سرویس

میزبانی سرویس و ارائه سرور مجازی و اختصاصی در ایران

اجاره سرور و فضای رک (کولوکیشن) در دیتاسنتر گروه و مشاوره راه اندازی هاستینگ اختصاصی

ادامه مطلب

فایروال شبکه

تامین امنیت زیرساخت شبکه

ارائه کامل ترین و امن ترین فایروال تحت شبکه دنیا با لایسنس رایگان مادام العمر

ادامه مطلب

سامانه مدیریت پهنای باند و کنترل دسترسی کاربران اینترنت، راهکاریست برای مصرف بهینه و عادلانه ترافیک شرکت یا سازمان با هدف افزایش بهره وری و نظارت بر چگونگی مصرف Bandwith و ارائه گزارشات مدیریتی از وب سایتهای بازدید شده و میزان دانلود و آپلود به ازای هر کاربر مشخص در سازمان

مقدمه

یکی از دغدغه هایی که اکثر مدیران شرکت ها و سازمان های مختلف به صورت روزمره با آن روبرو هستند، هزینه های بالای پهنای باند مصرفی و اینترنت کاربران شبکه سازمان و شرکت تحت سرپرستی شان می باشد. عموما به جهت عدم وجود سیستم نظارت و کنترل میزان حجم مصرفی کاربران و گزارش سایت های بازدید شده توسط کاران مختلف، ماهیانه و سالیانه هزینه های زیادی صرف خرید پهنای باند اینترنت در شبکه می شود. این هزینه ها در شرکت های کوچک و متوسط بزرگ به طور متوسط ماهیانه از 300.000 هزار تومان تا 5.000.000 میلیون تومان می رسد که با استقرار سامانه مدیریت و کنترل مصرف اینترنت کاربران می توان سالیانه از میلیون ها تومان هزینه اضافی جلوگیری نمود.

مدیریت پهنای باند (Bandwidth Management) در واقع فرایند اندازه گیری و کنترل ارتباطات (ترافیک، بسته ها) در یک لینک شبکه است تا از پر شدن ظرفیت لینک یا پرشدن بیش از حد آن جلوگیری شود که ممکن است باعث گرفتگی شبکه و کارایی پایین آن شود. اگر به اینترنت متصل هستید، پس با مشکلات آن نیز آشنا هستید. اتصال از بیرون و یا امنیت در برقراری ارتباط از بیرون، مدیریت پهنای باند، مدیریت حجم مصرفی اینترنت، گزارش مصرف اینترنت کاربران از مهمترین دغدغه‌های مدیران شبکه بوده است.

 سامانه مدیریت پهنای باند و کنترل دسترسی کاربران اینترنت، راهکاریست برای مصرف بهینه و عادلانه ترافیک شرکت یا سازمان با هدف افزایش بهره وری و نظارت بر چگونگی مصرف Bandwith و ارائه گزارشات مدیریتی از وب سایتهای بازدید شده و میزان دانلود و آپلود به ازای هر کاربر مشخص در سازمان

راهکار کنترل پهنای باند اینترنت

كنترل پهناي باند همواره يكي از مهمترين دغدغه هاي مديران شبكه مي باشد، زيرا ممكن است برخي از كاربران با استفاده از برنامه هاي خاص، اكثر پهناي باند اينترنت آن مجموعه را در اختيار بگيرند و در نتيجه ساير كاربران كه ممكن است براي آن سازمان بسيار هم مهم و حياتي باشند، از دسترسي مناسب به اينترنت برخوردار نباشند. از طرفی گاهي لازم است بدانيم بيشتر در كجا از اينترنت استفاده كرده ايم يا اين كه چه قسمت از عملكرد روزانه ما بيشترين پهناي باند را مصرف مي كند.

امروزه راهکارهای سخت افزاری و نرم افزاری بسیاری برای مدیریت پهنای باند طراحی و ارائه شده اند. راهکارهایی که با استفاده از آن ها می توان بیشینه (ماکزیمم) پهنای باند اینترنتی که هر کاربر می تواند استفاده کند را مشخص کرده و بر اساس آن سقف دسترسی به اینترنت را تعیین نمود.

كنترل پهناي باند همواره يكي از مهمترين دغدغه هاي مديران شبكه مي باشد، زيرا ممكن است برخي از كاربران با استفاده از برنامه هاي خاص، اكثر پهناي باند اينترنت آن مجموعه را در اختيار بگيرند 

 مدیریت دسترستی کاربران اینترنت و میزان دانلود/آپلود

 تحت نظرداشتن میزان دانلود و آپلود و میزان کارکرد شبکه ، کنترل و مدیریت سرعت کانکشن و میزان مصرف اینترنت، از دیگر اهداف مدیران شبکه است. چرا که معمولا یک کاربر عادی فیلم دانلود می کند و مدیران و کاربران حساس مشکل سرعت پائین اینترنت دارند و مدیران شبکه هم اگر ابزار مناسبی مثل اکانتینگ و مدیریت پهنای باند و … نداشته باشند معمولا به عدم کفایت متهم می شوند.

شرکت مهندسی شبکه پال نت با ارائه راهکار مدیریت و کنترل پهنای باند مصرفی اینترنت به مدیران شبکه اجازه می دهد تا با سهميه بندي مصرف اينترنت در يك مدت معين از دانلود هاي غير ضروري کاربران جلوگیری نمایند و  به هر کاربر، براساس دانلود، آپلود و يا مجموع آن دو سهمیه ای اختصاص دهند.

 

گزارش بازدید از وب سایتهای بازدید شده توسط کاربر

انتظار دیگری که مدیران شبکه از یک نرم افزار مدیریت کاربران اینترنت و کنترل پهنای باند می توانند داشته باشند امکان گزارش گيري دقیق و کامل از میزان دانلود و آپلود و میزان کاکرد شبکه ، لیست سایت های بازدید شده توسط کاربران و میزان مصرف اینترنت می باشد چرا که مطالعه اين گزارشات به مدیران شبکه براي انتخاب بهترين استراتژي راهبردي در شبکه کمک هاي شاياني می کند.

شرکت مهندسی شبکه پال نت با نرم افزار مدیریت کاربران اینترنت و کنترل پهنای باند امکان گزارش گیری به روشهای مختلف را به مدیران شبکه اجازه می دهد که برخی از آنها در زیر آمده است: 

-        تولید گزارش بر حسب عنوان وب سایت.

-        تولید گزارش پویا و بر حسب سایت های های بازدید شده در اینترنت

-        تولید گزارش بر حسب فایل های دریافتی و ارسالی کاربران

-        فیلتر کردن گزارشات بر اساس بازه زمانی مختلف

-        تولید گزارشات بر حسب IP ، کاربر، گروه های کاربری و یا کل سیستم

-        تولید گزارش بر اساس IP و MAC Address کاربر

-        ارائه گزارشات در قالب نمودارها

ارتباط سریع و آسان با Active Directory

سامانه کنترل و مدیریت مصرف اینترنت کاربران به راحتی به شبکه داخلی شرکت متصل شده و امکان مدیریت کاربران Active Directory را به شما خواهد داد. بررسی عملکرد یوزرهای تعریف شده در اکتیو دایرکتوری، در سطح اینترنت، کنترل و مدیریت حجم اینترنت آنها و ارائه گزارش های دقیق و کامل از رفتار کاربران در اینترنت از جمله مواردی است که در نتیجه ارتباط سامانه با سرور دامین کنترولر DC یه همان اکتیودایرکتوری سازمان در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

 

دانلود مستند راهکار مدیریت و کنترل پهنای باند کاربران و اینترنت

تماس با شرکت

 تهران، مطهری، میرعماد، کوچه دهم، پلاک 14 واحد 2 
تلفن تماس: 88173317 021
ارتباط زنده اینترنتی 24 ساعته از طریق تلگرام با کارشناسان پشتیبانی مهندسی شبکه پال نت کانال تلگرام PalnetGroup@
پشتیبانی شبکه و ارتباط برخط و آنلاین از طریق واتس اپ WhatsApp با شماره موبایل ارتباط با واتس اپ
WhatsApp
گفتگوی آنلاین از طریق واتس اپ با کارشناسان گروه برای ارسال  پیشنهادات و  مستندات و حتی ارتباط در مواقع ضروری

JoomShaper