بهینه سازی زیرساخت شبکه و IT

عیب یابی و رفع مشکلات شبکه کامپیوتری

ارائه طرح جامع بهینه سازی زیرساخت IT و سیستم های شبکه کامپیوتری

ادامه مطلب

ایمیل سرور اختصاصی

پست الکترونیک درون سازمانی

ارائه میل سرور به همراه راهکار ارتباطات یکپارچه مایکروسافت

ادامه مطلب

سامانه دورکاری

نرم افزار دورکاری و مجازی سازی برنامه

دسترسی راه دور به برنامه ها از طریق راهکار نرم افزاری دورکاری

ادامه مطلب

خدمات میزبانی سرویس

میزبانی سرویس و ارائه سرور مجازی و اختصاصی در ایران

اجاره سرور و فضای رک (کولوکیشن) در دیتاسنتر گروه و مشاوره راه اندازی هاستینگ اختصاصی

ادامه مطلب

فایروال شبکه

تامین امنیت زیرساخت شبکه

ارائه کامل ترین و امن ترین فایروال تحت شبکه دنیا با لایسنس رایگان مادام العمر

ادامه مطلب

تین کلاینت | Thin Client  |   زیرو کلاینت | Zero Client  |  مینی پی سی | Mini PC

 

تین کلاینت ها جایگزین مناسبی برای سیستم های سنتی workstation یا همان PC های قدیمی هستند و زیرو کلاینت ها ZeroClient نیز زیرساخت سخت افراری مجازی سازی دسک تاپ کلاینت های کاربران را فراهم می کنند. Desktop Virtualization مفهومی است که تین کلاینت ThinClient ها و زیروکلاینت ها به آن روح می بخشند و به نوعی ابزارهای اصلی پیاده سازی این تکنیک در زیرساخت شبکه شرکتها و سازمانها هستند. تلفیق این سخت افزارهای جدید فناورانه با تکنولوژی های نوین نرم افزاری راه حلی را بدست می دهد که امروزه ما آن را مجازی سازی دسکتاپ می نامیم و شرکتهای بزرگی چون سیتریکس Citrix و Vmware سردمداران این راه کارهای جدید فناوری هستند.

 تین کلاینت ها جایگزین مناسبی برای سیستم های سنتی workstation یا همان PC های قدیمی هستند و زیرو کلاینت ها ZeroClient نیز زیرساخت سخت افراری مجازی سازی دسک تاپ کلاینت های کاربران را فراهم می کنند.کیس اسمبل شده | کامپیوتر نیمه اماده | کامپیوتر اسمبل شده | سیستم آماده | سیستم اسمبل شده | فرق زیرو کلاینت با thin client |

 

تجهیزات کوچک و کم مصرف Thin Client و زیروکلاینتها دارای پروتکل های مختلفی هستند و به اصطلاح Multi Protocol اند و تکنولوژی مجازی سازی VMware View یا VDI شرکت وی ام ویر و  فناوری Desktop Virtualization مایکروسافت و راهکار XenDesktop سیتریکس را Support می کنند. باید به این نکته دقت داشت که پیاده سازی هر یک از این فناوریها با محصولات شرکتهای مختلف، دستگاههای مخصوص همان تکنولوزی را نیز می طلبد.

زیرو کلاینتها با  Ziro Client ها با تین کلاینت ها متفاوت اند به گونه ای که شما بنا به نیازی که دارید باید Device مناسب را تهیه کنید. یک مقایسه ملموس برای آشنایی با عملکردشان اینست که زیرو کلاینتها برای نصب و راه اندازی تکنولوژی مجازی سازی دسک تاپ بکار برده می شوند ولی تین کلاینتها که گاهی از آنها به عنوان می نی پی سی MiniPc نیز یاد برده می شود هم می توانند در این راهکار مورد استفاده قرار گیرند و هم نقش یک PC و رایانه شخصی مستقل را ایفا کند.

انواع Ziro Client ها و نحوه کار آنها با تکنولوژی های مجازی سازی مختلف:

1. Ziro Client PCoIP این دستگاه پروتکل شرکت Vmware را برای راه اندازی راهکار Desktop Virtualization ساپورت میکند. (Vmware View)
2. Ziro client RDP   این دستگاه از Protocol های شرکت Microsoft مایکروسافت برای راه اندازی راهکار مجازی سازی دستکتاپ پشتیبانی میکند.
3.  Ziro Client ICA  این دستگاه از پروتکل مخصوص شرکت Citrix سیتریکس برای راه اندازی راهکار Desktop Virtualization پشتیبانی میکند. (Citrix Xen Desktop)

آشنایی با یکی از مهمترین دغدغه های مدیران کسب و کارها در ایران

سوالی که معمولا مدیران کسب و کارها از کارشناسان آی تی و مهندسان شبکه ما می پرسند اینست که چگونه هزینه نگهداری سرویسهای IT و پشتیبانی سیستم های کامپیوتری را کاهش دهیم؟ امروزه قیمت بالای خرید PC و پولی که صرف نگهداری رایانه های کاربران در شرکتها می شود و همچنین ارائه خدمات مطلوب ساپورت به کارمندان سازمان از جمله ذغدغه های هر مدیرعاملی در واحد انفورماتیک مجموعه تحت مدیریتی اش می باشد.

تین کلاینتها و زیروکلاینتها، راهکاری جدید برای کاهش هزینه خدمات شبکه

یک اشتباه رایج در بین مدیران IT سازمانها خرید PC های سنتی برای کارمندانی است که صرفا کار اداری ساده انجام می دهند. با این کار نه تنها هزینه سنگینی برای خرید این دستگاهها انجام می شود بلکه هزینه نگهداری و پشتیبانی بالائی را باید بابت آن بپردازند. بسته به نوع کاری که پرسنل و کارمندان شما انجام می دهند راهکارهای متعددی می توان برای آنها در نظر گرفت. یکی از این راهکارها استفاده از Mini PC ها، Zero Client و تین کلاینت ThinClient ها می باشد. در این مطلب از سایت شرکت مهندسی شبکه پال نت می توانید مدلهای مختلف دستگاه Mini PC و انواع تین کلاینت و زیروکلاینت را از شرکتهای معروف مثل اچ پی HP و Zotac و غیره را مشاهده بفرمایید. مینی پی سی ها یا Mini Computer ها هر آنچه که کارمندان شما در شبکه شرکت نیاز دارند را پاسخگو می باشند و در عین حال از قیمت کمتری برای خرید سیستم و زمان و کار کمتری برای پشتیبانی نرم افزاری و سخت افزاری خود برخوردارند.

مستند آشنایی پیش از خرید انواع تین کلاینت متناسب با نیاز مشتری

 جهت مشاوره و خرید تین کلاینت و زیرو کلاینت و MiniPc  با واحد مشاوره و فروش مهندسی شبکه پال نت تماس حاصل بفرمایید.

تماس با شرکت

 تهران، مطهری، میرعماد، کوچه دهم، پلاک 14 واحد 2 
تلفن تماس: 88173317 021
ارتباط زنده اینترنتی 24 ساعته از طریق تلگرام با کارشناسان پشتیبانی مهندسی شبکه پال نت کانال تلگرام PalnetGroup@
پشتیبانی شبکه و ارتباط برخط و آنلاین از طریق واتس اپ WhatsApp با شماره موبایل ارتباط با واتس اپ
WhatsApp
گفتگوی آنلاین از طریق واتس اپ با کارشناسان گروه برای ارسال  پیشنهادات و  مستندات و حتی ارتباط در مواقع ضروری

JoomShaper