بهینه سازی و ارتقاء زیرساخت

عیب یابی و رفع مشکلات

ارائه طرح جامع بهینه سازی و ارتقا زیرساخت شبکه های کامپیوتری

ادامه مطلب

ایمیل سرور اختصاصی

پست الکترونیک سازمانی

به همراه راهکار ارتباطات یکپارچه Microsoft Lync

ادامه مطلب

سامانه دورکاری

مجازی سازی برنامه

دسترسی راه دور به برنامه ها از طریق راهکار سیتریکس

ادامه مطلب

خدمات میزبانی سرویس

ارائه سرور مجازی و اختصاصی در ایران و خارج

اجاره رک و فضا (Colocation) در دیتاسنتر پال نت و مشاوره راه اندازی هاستینگ اختصاصی

ادامه مطلب

فایروال شبکه

تامین امنیت زیرساخت شبکه

ارائه کامل ترین فایروال دنیا با لایسنس رایگان مادام العمر

ادامه مطلب

مشاوره فناوری اطلاعات

خدمات مشاوره تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و انفورماتیک IT، تهیه طرح ارزیابی وضعیت فعلی شبکه و سرویس ارائه راهکار شبکه و مستند از وضعیت مطلوب

راهکارهای تخصصی شبکه

راهکارهای تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، بهینه سازی و ارتقاء زیرساخت شبکه، نگهداری و پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری و ارائه خدمات جامع

پشتیبانی و نگهداری شبکه

ارائه خدمات پشتیبانی شبکه، نگهداری زیرساخت و سرورهای کامپیوتری، ارتقاء سرویس ها و سخت افزارهای شبکه، بررسی رفع مشکلات کندی سرعت شبکه

آموزش تخصصی شبکه

موسسه آموزش های تخصصی گروه با فراهم کردن فضای آموزشی مجهز و امکانات مناسب، خدمات آموزشی مطلوبی را به مشتریان و داوطلبان آزاد ارائه می‌کنیم

اسم منتخب به عنوان یکی از مخربترین بدافزاری است که از بین ویروس ها، باج افزارها و نرم افزارهای جاسوسی شناخته شده است. اصولاً بد افزار ها شامل کد هایی هستند که توسط حمله کنندگان سایبری ساخته می شود که به صورتی طراحی شده اند تا بتوانند خسارات وسیعی به داده ها و سیستم ها و یا به منظور دسترسی غیر مجاز به یک شبکه را بدهند. غریب به اتفاق بدافزارها به صورت یک لینک و یا یک فایل از طریق ایمیل وارد شبکه می شوند که به محض کلیک کاربران بر روی لینک فعال می شوند.

بدافزار

به عنوان یک تهدید از اوایل دهه هزار و نهصد هفتاد میلادی با نام Creeper به عنوان یک ویروس برای اولین بار ظاهر شد. از آن موقع به بعد، صدها هزار نفر در شبکه توسط این بدافزارها مورد حمله واقع شده اند که همگی با هدف ایجاد بیشترین اختلال و خسارت بوده است.

بد افزار ها شامل کد هایی هستند که توسط حمله کنندگان سایبری ساخته می شود که به صورتی طراحی شده اند تا بتوانند خسارات وسیعی به داده ها و سیستم ها و یا به منظور دسترسی غیر مجاز به یک شبکه را بدهند

این بد افزار به عنوان یک بدافزار مخرب شناخته شده است، به عبارت دیگر malware بدافزاری با هدف آسیب رساندن به دستگاه ها، سرقت اطلاعات و به طور کلی ایجاد خرابکاری نوشته شده است. ویروس ها، تروجان ها، جاسوس افزار ها و باج افزار ها از این جمله انواع بدافزارها هستند.

بدافزار چگونه کار می کند؟

بدافزار ها کار خود را به چند طریق مختلف انجام می دهند. از تقاضای باج به خاطر سرقت اطلاعات شخصی افراد تا روشهای پیچیده تر که توسط مجرمان سایبری انجام می شوند. در ادامه لیستی از برخی از انواع رایج malware توضیح داده می شود.

انواع بدافزار ها:

ویروس:

رایجترین نوع بدافزار ها ویروس ها هستند که با چسباندن خودشان به یک کد پاک وارد سیستم می شوند و منتظر می مانند تا کاربر فرایند خودکار برای اجرای آن برنامه پاک انجام دهد تا از آن طریق سیستم را آلوده کنند. مانند ویروس بیولوژیکی به سرعت پخش و گسترده می شوند و باعث آسیب رساندن به عملکرد اصلی سیستم ها و خراب شدن پوشه ها و قفل کردن کاربران و کامپیوتر آنها می شوند، معمولا آنها در برنامه های اجرایی فعالیت دارند (پسوند exe).

کرم ها (Worms):

با ساختاری شبیه کرم خود ابتدا یک سیستم را آلوده و با اتصال به سایر سیستم های شبکه، مانند کرم خود را بافته و شبکه را به سرعت آلوده می کنند.

نرم افزارهای جاسوسی (Spyware):

این نرم افزارها همانطور که از نامشان مشخص است، به منظور جاسوسی از فعالیت های انجام شده توسط کاربران طراحی شده اند، با مخفی شدن در رایانه، بدون اطلاع کاربر، اطلاعاتی مانند جزییات کارت اعتباری، رمزها و سایر اطلاعات حساس کاربران را جمع آوری می کنند.

 

تروجان ها (Trojans):

مانند سربازان یونانی در یک اسب غول پیکر مخفی شده و حمله میکنند، این بدافزار در درون یک نرم‌افزار قانونی خود رو پنهان می کند، مخفیانه عمل کرده و بعد از ورود به پشت لایه های امنیتی، تخریب سیستم را آغاز می کند.

باج افزار (Ransomware):

همچنین با عنوان ترس افزار نیز شناخته می شود که دارای قیمت زیادی می باشد. با استفاده از قفل کردن شبکه ها و کاربران تا زمان پرداخت باج، به بسته بودن آن ادامه می دهد. امروزه بسیاری از سازمان های جهان توسط این باج افزار ها مجبور به پرداخت هزینه های سنگینی شده اند.

Adware :

اگرچه ماهیتا همیشه مخرب نیست، نرم افزاری تبلیغاتی تهاجمی است که می تواند امنیت شما را به منظور ارائه تبلیغات به شما تهدید کند و باعث ورود راحت تر دیگر بدافزارها به سیستم شما شود.

بد افزار ها اغلب توسط هکر ها ساخته می شوند، معمولاً آنها فقط با انتشار یک بد افزار یا فروش آن به دنبال کسب در آمد هستند. با این حال دلایل دیگری هم برای ساخت یک بد افزار وجود دارد که می توان ابزاری برای اعلام اعتراض و یا راهی برای تست امنیت شبکه و یا حتی به عنوان سلاح جنگی بین دولت ها مورد استفاده قرار گیرد.

 

تماس با ما

 تهران - مطهری - میرعماد          کوچه دهم - پلاک 14 - واحد 9 
کد پستی 1587813633
کانال تلگرام PalnetGroup@

تلفن:  88173317 021
فکس: 89773396 021

JoomShaper