بهینه سازی و ارتقاء زیرساخت

عیب یابی و رفع مشکلات

ارائه طرح جامع بهینه سازی و ارتقا زیرساخت شبکه های کامپیوتری

ادامه مطلب

ایمیل سرور اختصاصی

پست الکترونیک سازمانی

به همراه راهکار ارتباطات یکپارچه Microsoft Lync

ادامه مطلب

سامانه دورکاری

مجازی سازی برنامه

دسترسی راه دور به برنامه ها از طریق راهکار سیتریکس

ادامه مطلب

خدمات میزبانی سرویس

ارائه سرور مجازی و اختصاصی در ایران و خارج

اجاره رک و فضا (Colocation) در دیتاسنتر پال نت و مشاوره راه اندازی هاستینگ اختصاصی

ادامه مطلب

فایروال شبکه

تامین امنیت زیرساخت شبکه

ارائه کامل ترین فایروال دنیا با لایسنس رایگان مادام العمر

ادامه مطلب

مشاوره فناوری اطلاعات

خدمات مشاوره تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و انفورماتیک IT، تهیه طرح ارزیابی وضعیت فعلی شبکه و سرویس ارائه راهکار شبکه و مستند از وضعیت مطلوب

راهکارهای تخصصی شبکه

راهکارهای تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، بهینه سازی و ارتقاء زیرساخت شبکه، نگهداری و پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری و ارائه خدمات جامع

پشتیبانی و نگهداری شبکه

ارائه خدمات پشتیبانی شبکه، نگهداری زیرساخت و سرورهای کامپیوتری، ارتقاء سرویس ها و سخت افزارهای شبکه، بررسی رفع مشکلات کندی سرعت شبکه

آموزش تخصصی شبکه

موسسه آموزش های تخصصی گروه با فراهم کردن فضای آموزشی مجهز و امکانات مناسب، خدمات آموزشی مطلوبی را به مشتریان و داوطلبان آزاد ارائه می‌کنیم

معرفی راهکارهای مناسب برای تشکیل تیم و دپارتمان علم‌ داده Data Science در سازمان با استفاده از متدهای تحلیل دیتا و مهندسین و دانشمندان داده و متخصصین کسب‌ و کار

نیازهای تشکیل دپارتمان Data Science در سازمان چیست؟

جهت تشکیل تیم و دپارتمان Data و بهره ‌گیری از متدهای تحلیل داده نیاز به یک تیم منسجم و کارآمد در سازمان‌ ها و شرکت ‌ها خواهیم بود. به‌ صورت کلی در این دپارتمان نیازمند حضور سه جایگاه دانشمندان علم‌ داده، مهندسین داده و متخصصین کسب‌ و کار با وظایف ذیل می‌باشیم.

Data_Science_Team تشکیل تیم و دپارتمان علم‌ داده در سازمان!

معرفی وظایف مهندسین داده در تیم علم دیتا

وظیفه اصلی مهندسین داده ساخت زیرساخت ‌های مقیاس ‌پذیر و انتقال و ذخیره‌سازی داده ‌های عملیاتی در پایگاه داده‌ های سازمان هست. تجربه در پایگاه داده ‌های رابطه‌ای و غیررابطه‌ ای(NoSQL)، پیاده‌سازی انبار داده، زیرساخت ‌های کلان داده همانند آپاچی هدوپ و... جز مهارت‌های اصلی این تیم می ‌باشد.

دانشمندان داده در یک دپارتمان دیتا ساینس چه نقشی دارند؟

تمرکز تیم علم‌ داده بر روی موضوعات تحلیلی و ساخت‌ مدل‌ های مبتنی بر یادگیری ماشین در جهت پاسخگویی به نیازمندی‌ های توصیفی و پیش ‌بینانه است.

دانش تخصصی در فیلدهای آمار، یادگیری ماشین، یادگیری عمیق، زبان‌های برنامه‌ نویسی پایتون و R و... از مهارت ‌های کلیدی مورد نیاز تیم دانشمندان داده خواهد بود.

بررسی نقش متخصصین کسب‌ و کار در دپارتمان علم داده

تمرکز تیم متخصص حوزه کسب‌ و کار بر ایجاد ارزش برای سازمان با تعامل با گزارشات و نتایج‌ های تحلیلی توسعه داده شده می ‌باشد. دانش و مهارت‌ های تخصصی در حوزه‌ های کسب ‌و کار، هوش ‌تجاری، حکمرانی داده، داستان‌ سرایی (Storytelling) و ... از پیش‌ نیازهای تیم متخصصین کسب‌وکار است.

شیوه مدیریت تیم علم‌ داده در سازمان

مدیریت این دپارتمان در قالب‌ های مدیریت متمرکز و غیرمتمرکز انتخاب می ‌گردد.. در مدیریت متمرکز مدیریت این دپارتمان در اختیار CDO یا تحلیل ‌گر ارشد داده قرار داده خواهد شد. این فرد به وظایف، مهارت‌ ها و دانش ‌های این سه حوزه آشنا می‌ باشد. در مدیریت غیرمتمرکز نیز تیم‌ های تحلیل‌ داده‌ محلی در دپارتمان ‌های مختلف سازمان به صورت موازی ایجاد خواهد گردید.

قابل ‌ذکر است که بنا به ساختار سازمانی شرکت، میزان دانش و تخصص فعلی کارکنان، نیازمندی‌ های عملیاتی و. .. نوع ساختار بهینه (متمرکز یا غیرمتمرکز) می ‌بایست انتخاب گردد.

برترین فناوری ‌ها از نظر جذب سرمایه در 5 سال آینده!

کلان‌ داده و علم‌ داده (Big Data & Data Science)

آنالیز کسب ‌و کار (Business Analytics)

کسب و کار ابری (Cloud Business)

بازاریابی دیجیتال (Digital Marketing)

مدیریت تجربه مشتری (Customer Experience Management)

تجارت الکترونیک (Ecommerce)

بهره‌گیری از مدل ‌های کسب ‌و کار مبتنی بر  تکنولوژی ‌های فوق سبب ایجاد مزیت رقابتی پایدار برای سازمان یا شرکت شما خواهد گردید.

نویسنده:

مهندس محمدرضا محتاط

تماس با ما

 تهران - مطهری - میرعماد          کوچه دهم - پلاک 14 - واحد 9 
کد پستی 1587813633
کانال تلگرام PalnetGroup@

تلفن:  88173317 021
فکس: 89773396 021

JoomShaper