بهینه سازی و ارتقاء زیرساخت

عیب یابی و رفع مشکلات

ارائه طرح جامع بهینه سازی و ارتقا زیرساخت شبکه های کامپیوتری

ادامه مطلب

ایمیل سرور اختصاصی

پست الکترونیک سازمانی

به همراه راهکار ارتباطات یکپارچه Microsoft Lync

ادامه مطلب

سامانه دورکاری

مجازی سازی برنامه

دسترسی راه دور به برنامه ها از طریق راهکار سیتریکس

ادامه مطلب

خدمات میزبانی سرویس

ارائه سرور مجازی و اختصاصی در ایران و خارج

اجاره رک و فضا (Colocation) در دیتاسنتر پال نت و مشاوره راه اندازی هاستینگ اختصاصی

ادامه مطلب

فایروال شبکه

تامین امنیت زیرساخت شبکه

ارائه کامل ترین فایروال دنیا با لایسنس رایگان مادام العمر

ادامه مطلب

مشاوره فناوری اطلاعات

خدمات مشاوره تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و انفورماتیک IT، تهیه طرح ارزیابی وضعیت فعلی شبکه و سرویس ارائه راهکار شبکه و مستند از وضعیت مطلوب

راهکارهای تخصصی شبکه

راهکارهای تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، بهینه سازی و ارتقاء زیرساخت شبکه، نگهداری و پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری و ارائه خدمات جامع

پشتیبانی و نگهداری شبکه

ارائه خدمات پشتیبانی شبکه، نگهداری زیرساخت و سرورهای کامپیوتری، ارتقاء سرویس ها و سخت افزارهای شبکه، بررسی رفع مشکلات کندی سرعت شبکه

آموزش تخصصی شبکه

موسسه آموزش های تخصصی گروه با فراهم کردن فضای آموزشی مجهز و امکانات مناسب، خدمات آموزشی مطلوبی را به مشتریان و داوطلبان آزاد ارائه می‌کنیم

امنیت، حفظ و نگهداری از اطلاعات، جلوگیری از ورود هرگونه ویروس، تروجان و ransomware و بسیاری از موارد مشابه از جمله نیازهایی است که مدیران شبکه را ملزم به استفاده از بهترین آنتی ویروس ها در شبکه کامپیوتری می کند. در صورت استفاده صحیح از Antivirus مدیران می توانند با آسایش خاطر به مدیریت Network خود بپردازند.

جهت جلوگیری از ورود ویروس ها به شبکه نیاز است با انواع آن بیشتر آشنا شویم. در صورت شناخت بهتر ویروس ها مقابله با آنها و انتخاب آنتی ویروس مناسب راحت تر خواهد بود. در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع ویروس ها و کرم ها بپردازیم.

ویروس ها را بیشتر بشناسیم

 • ویروس های ساکن رم(Memory Resident Virus)

این ویروس ها ساکن RAM هستند و با هر بار روشن شدن سیستم فعالیت خود را آغاز می کنند. با روشن شدن سیستم موجب می گردد این ویروس ها شروع به حرکت کرده و به فایل های شما ورود کنند. 

 • ویروس های ماکرو(Macro Virus)

این ویروس ها فایل هایی با پسوند MDB ,DOC ,PPS ,XLS را آلوده می کنند. پس باید حسابی مراقب فایل های ورد و اکسل و... خود باشید. عملکرد این ویروس ها بدین شکل است که در فایل های شما پنهان شده و از طریق ایمیل یا شبکه های مجازی منتشر می شوند. 

antivirus شناخت و مقابله با انواع ویروس و Ransomware - خدمات پشتیبانی شبکه کامپیوتر و نگهداری سرور و سرویس های آی تی شرکت مهندسی پال نت

 • ویروس های بازنویسی(Overwrite Virus)

این ویروس ها بسیار مرموزانه و خطرناک وارد سیستم شما می شوند و فایل های شما را صرف نظر از نوع آن، حجم و یا مسیر آن حذف می نمایند.

 • اسکریپت های ویروس وب(Web Scripting Virus)

بهتر است به صفحات رنگین و زیبای اینترنتی چندان اطمینان نداشته باشید. بسیاری از ویروس ها در اسکریپت های پیچیده این صفحات پنهان شده و با کلیک وارد سیستم شما شده و آن را آلوده می کنند.

 • ویروس دایرکتوری(Directory Virus)

این ویروس در هارد زندگی می کند. برخی آن را با نام Cluster نیز می شناسند. این نوع ویروس فایل های شما را حذف و یا مسیر آنها را تغییر می دهد. 

 • ویروس چند جزئی(Multipartite Virus)

ویروس های چند جزئی نیز در RAM ساکن هستند. این ویروس ها بسته به نوع سیستم عامل شما می توانند فعالیت های مختلفی داشته باشند.

 • ویروسهای چند شکل(Polymorphic Virus)

این ویروس مدام در حال تغییر شکل است. بدین شکل که با هر بار تکثیر، کدگذاری خود را تغییر می دهد. این امر موجب می شود کار برای آنتی ویروس ها کمی سخت تر شود.

 • ویروس FAT

این ویروس ها مستقیما به پارتیشن های FAT حمله می کنند.

 • کرم ها(Worm)

کرم ها نیز فعالیتی مشابه ویروس ها دارند با این تفاوت که ویروس ها برای تکثیر و فعالیت وابسته به فایل های شما هستند ولی کرم ها بدون نیاز به فایل، سیستم شما را آلوده می کنند.  

 • تروا یا تروجان(Trojan)

شاید بهتر باشد از تروجان به عنوان یک ویروس نفوذی و یا جاسوسی یاد کنیم. این ویروس وارد سیستم شما می شود اما شما متوجه آن نخواهید شد. این ویروس به تمامی اطلاعات شما دسترسی کامل دارد.

 • دزد مرورگر(Browser Hijacker)

مرورگرهای شما را می دزدند. جالب است! این ویروس اطلاعات کامل مرورگرهای شما از جمله وب گردی ها، دانلودها و رمزهای عبورتان را خواهد داشت.

 • ویروس ایمیل(Email Virus)

مراقب ایمیل های ناشناخته باشید. این قبیل ویروس ها خود را در ایمیل ها پنهان کرده و زمانی که شما آن را باز می کنید وارد سیستم شما می شوند.

برای محافظت از اطلاعات خود نیاز دارید تا آنتی ویروسی قوی و به روز را در شبکه خود پیاده سازی کنید، گروه مهدسی شبکه پال نت، متخصص، مشاور و مجری پروژه های امنیتی شما را در انتخاب، نصب، کانفیگ و راه اندازی انواع آنتی ویروس یاری می کند. 

تماس با ما

 تهران - مطهری - میرعماد          کوچه دهم - پلاک 14 - واحد 9 
کد پستی 1587813633
کانال تلگرام PalnetGroup@

تلفن:  88173317 021
فکس: 89773396 021

JoomShaper