بهینه سازی و ارتقاء زیرساخت

عیب یابی و رفع مشکلات

ارائه طرح جامع بهینه سازی و ارتقا زیرساخت شبکه های کامپیوتری

ادامه مطلب

ایمیل سرور اختصاصی

پست الکترونیک سازمانی

به همراه راهکار ارتباطات یکپارچه Microsoft Lync

ادامه مطلب

سامانه دورکاری

مجازی سازی برنامه

دسترسی راه دور به برنامه ها از طریق راهکار سیتریکس

ادامه مطلب

خدمات میزبانی سرویس

ارائه سرور مجازی و اختصاصی در ایران و خارج

اجاره رک و فضا (Colocation) در دیتاسنتر پال نت و مشاوره راه اندازی هاستینگ اختصاصی

ادامه مطلب

فایروال شبکه

تامین امنیت زیرساخت شبکه

ارائه کامل ترین فایروال دنیا با لایسنس رایگان مادام العمر

ادامه مطلب

مشاوره فناوری اطلاعات

خدمات مشاوره تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و انفورماتیک IT، تهیه طرح ارزیابی وضعیت فعلی شبکه و سرویس ارائه راهکار شبکه و مستند از وضعیت مطلوب

راهکارهای تخصصی شبکه

راهکارهای تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، بهینه سازی و ارتقاء زیرساخت شبکه، نگهداری و پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری و ارائه خدمات جامع

پشتیبانی و نگهداری شبکه

ارائه خدمات پشتیبانی شبکه، نگهداری زیرساخت و سرورهای کامپیوتری، ارتقاء سرویس ها و سخت افزارهای شبکه، بررسی رفع مشکلات کندی سرعت شبکه

آموزش تخصصی شبکه

موسسه آموزش های تخصصی گروه با فراهم کردن فضای آموزشی مجهز و امکانات مناسب، خدمات آموزشی مطلوبی را به مشتریان و داوطلبان آزاد ارائه می‌کنیم

انواع مختلفی از فایروال ها با امکانات متنوع برای تامین امنیت شبکه کامپیوتر وجود دارند. درباره عملکرد کلی All Type Of Firewall می شود به فیلتر بسته بندی شده (Packet-filtering)، بازرسی رسمی (قانونی)، پروکسی و لایه برنامه و .. نام برد. این  فایروال ها می توانند امنیت ارسال و دریافت داده ها و ترافیک ورودی و خروجی در سطح سرویسهای شبکه را تامین کنند تا دیگر نگران دیده شدن این داده ها توسط دیگران (هکرها) و یا افراد غیرمجاز نباشیم.

امکان فیلتر بسته  (Packet-filtering)

کار این امکان در فایروال این هست که بسته های ارسال شده یا دریافت شده را بصورت تکی برسی می کند. منظور از برسی این هست که شماره پورت، آدرس و پروتکل مبداء و مقصد را برسی می کند. درصورتی که این بسته نتواند قوانین و مقررات این نوع فایروال را رعایت و اجرا کند بسته ارسال نمی شود و به مقصد تایین شده نمی رسد. این نوع فایروال ها معمولا در شبکه های OSI کار می کند و جون بسته ها را بطور مستقل برسی می کند ممکن است در برابر حملات IP آسیب پذیر باشد. این نوع از فایروال از اولین نسل فایروال می باشد که حدود 30 سال است کا پا به عرصه دیجیتال گذاشته است. سرعت بالا، هزینه کم در پیکربندی و سادگی عملکرد از مزیت ها این فایروال می باشد.

 انواع مختلفی از فایروال ها با امکانات متنوع برای تامین امنیت شبکه کامپیوتر وجود دارند. درباره عملکرد کلی All Type Of Firewall می شود به فیلتر بسته بندی شده (Packet-filtering)، بازرسی رسمی (قانونی)، پروکسی و لایه برنامه و .. نام برد. این  فایروال ها می توانند امنیت ارسال و دریافت داده ها و ترافیک ورودی و خروجی

فایروال با امکانات بازرسی رسمی (Stateful inspection)

فایروال های بازرسی رسمی به dynamic packet filtering هم معروف هستند. این فایروال تمامی مسیر های ارتباطی را باز میگذارد زیرا این نوع فایروال دارای جدولی است که وقتی یک بسته از جایی می اید به اطلاعات موجود در آن بسته نگاه می کند و آن اطلاعات را با جدول معیار خود مقایسه میکند تا ببیند امکان برقراری ارتباط هست یا نه، سپس درصورتی که آن اطلاعات با جدول هم خوانی داشت بسته وارد میشود و به دست گیرنده اش می رسد و در غیر این صورت بسته بلاک می شود و باز میگردد زیرا با مقررات جدول فایروال هم خوانی نداشت. این نوع فایروال بسته های ارسالی و دریافتی را ردیابی می کند و به تنها بسته هایی که قوانین جدول این نوع فایروال را رعایت می کند مجوز ورود و خروج میدهد. این نوع Firewall ها حتی با برخورداری ایم همه امکانات بیان شده هم، در برابر حملات dos آسیب پذیرند. امنیت بالا و پرهزینه بودنش از مزایا و معایب این سرویس می باشد.

فایروال های پروکسی و لایه برنامه ای (Application Layer and Proxy)

 این روز ها حملات سایبری به سایت ها و سرور ها و شبکه ها افزایش یافته است بخاطر همین ما نیاز به یک فایروالی داریم که در برابر این تهدیدات پایداری کنند. فایروال پروکسی در سطح لایه برنامه، توانایی شناسایی درخواست های معتبر از نا معتبر  را دارد و به سادگی می توانند فایل های ارسالی و دریافتی را شناسایی کند. این فایروال در پروکسی سیستم قرار می گیرد، به همین دلیل است که از امنیت بالایی برخوردار است. این Firewall از برنامه های دیگری هم برای ارسال یا دریافت کمک می گیرد. فایروال های پروکسی و لایه برنامه ای (Application Layer and Proxy) از امنیت نسبتا خوبی برخوردارند.

فایروال (Circuit level Geteways)  

این نوع فایروال در اتصالات TCP مورد استفاده قرار می گیرند و در هنگام ارسال یا دریافت مجوز فرستنده و گیرنده را برسی می کند. درصورتی که این مجوز ها مورد قبول باشد بدون تست های امنیتی دریافت یا ارسال می شود. فایروال های (Circuit level Geteways)  معمولا اطلاعات زیر را ذخیره می کنند:

آدرس ها دریافتی و ارسالی
شماره پرت ها
اطلاعات پکیج ها

برخی از امکانات و قابلیت های مهم فایروال

قابلیت (Network Address Translation (NAT
قابلیت Port forwards برروی چندین آدرس ip همچنین برای آدرس های IP جداگانه برای یک Subnet و دارای قابلیت Outbound NAT و NAT Reflection که اجازه دسترسی سرویس های پشت فایروال را از طریق آدرس valid فایروال در دسترس است.
قابلیت Multi-WAN
قابلیت چند شبکه WAN امکان استفاده از اتصالات اینترنتی متعددی را فراهم می کند، با توازن بار و یا خرابی، برای افزایش دسترسی به اینترنت و توزیع استفاده از پهنای باند.
قابلیت Server Load Balancing
قابلیت Server Load Balancing برای توزیع بار بین چند سرور استفاده می شود. این معمولا با سرورهای وب، سرورهای پست الکترونیکی و دیگر سرورها استفاده می شود. سرورهایی که قادر به پاسخگویی به درخواست های پینگ یا اتصالات پورت TCP نیستند نمی توانند از این سرویس استفاده کنند.
قابلیت (Virtual Private Network (VPN

فایروال اپن سورس رایگان پی اف سنس pfsense از سه برنامه برای اتصال استفاده می کند که عبارتند از VPN، IPsec و OpenVPN و قابلیت مهم Site To Site VPN را ارائه می دهد.
قابلیت Reporting and Monitoring
در این بخش PfSense Free Open Source Firewall از RRD Graphs استفاده می کند تا بتواند اطلاعات زیر را در قالب وب برای شما نمایش دهد:
استفاده از پردازنده، مجموع مصرف ترافیک ورودی/ خروجی، وضعیت فایروال، سرعت ارسال هر بسته برروی هر کارت شبکه و زمان پاسخگویی Ping در شبکه wan به همراه نمایش وضعیت صف در کارتهای شبکه ای که قابلیت Traffic shaper در آنها فعال است.

 

دانلود مستند معرفی کاملترین یو تی ام فایروال دنیا Pfsense

دموی آنلاین فایروال Pfsense

برای مشتریانی که می خواهند پیش از سفارش این محصول و قبل از خرید یو تی ام فایروال پی اف سنس، با امکانات گسترده و کامل Pfsense آشنا شوند، دموی آنلاین فایروال مجانی و اپن سورس پی اف سنس را در اختیار شما قرار دادهه ایم تا علاوه بر مشاهده امکانات فراوان این UTM Firewall کامل و رایگان، با محیط گرافیکی و بسیار جذاب آن نیز آشنا شوید. به منظور مشاهده کنسول لاگین و مدیریت این یو تی ام فایروال از لینک زیر پیروی نمایید.

برای مشاهده دموی آنلاین فایروال رایگان پی اف سنس و مشاهده امکانات کاملترین UTM Firewall دنیا یعنی Pfsense بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

دموی اینترنتی بهترین و کامل ترین فایروال دنیا Pfsense

برای پرسش هرگونه سوال درباره دموی آنلاین فایروال رایگان و اپن سورس Pfsense و کسب اطلاعات بیشتر درباره یو تی ام فایروال قدرتمند پی اف سنس Pfsense Free UTM Firewall به وب سایت دپارتمان تخصصی امنیت شبکه گروه مراجعه بفرمایید.

تماس با ما

 تهران - مطهری - میرعماد          کوچه دهم - پلاک 14 - واحد 9 
کد پستی 1587813633
کانال تلگرام PalnetGroup@

تلفن:  88173317 021
فکس: 89773396 021

JoomShaper